Odzyskiwanie danych w płodna metoda.

Odzyskiwanie danych w płodna metoda. post thumbnail image

Odzyskiwanie danych Jak wybrać najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych

Istnieje wiele różnych możliwości odzyskiwania danych. Chociaż dostępne są darmowe programy do odzyskiwania danych, nie umożliwiają one odzyskiwania usuniętych danych. Dlatego należy wybierać te aplikacje, które mieszczą się w budżecie. Niektóre programy do odzyskiwania danych są oparte na subskrypcji, podczas gdy inne oferują dożywotnią licencję i aktualizacje. Niezależnie od wybranej opcji, przed dokonaniem zakupu należy rozważyć wady i zalety każdej z nich. Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych

Istnieje kilka rodzajów oprogramowania do odzyskiwania danych. Wiele z tych programów wykorzystuje wiele technik do odzyskiwania danych. Najlepiej jest kupić program, który jest uniwersalny i obsługuje systemy plików komputera. Niezależnie od tego, czy utraciłeś dysk twardy, kartę pamięci, czy poniosłeś inne straty, wysokiej jakości program do odzyskiwania danych sprawi, że proces ten będzie tak prosty, jak to tylko możliwe. Poniżej przedstawiono kilka najpopularniejszych typów oprogramowania do odzyskiwania danych oraz czynniki wpływające na ich możliwości.

Zaawansowane oprogramowanie do odzyskiwania danych potrafi wykrywać i obsługiwać setki formatów plików. Należy jednak pamiętać, aby pobierać je z renomowanego źródła i skanować pod kątem obecności wirusów. Niektóre programy pochodzące od innych sprzedawców zawierają złośliwą zawartość, która może zostać pobrana na komputer użytkownika. Dlatego przy pobieraniu oprogramowania do odzyskiwania danych należy korzystać z renomowanych witryn internetowych. Zawsze bezpieczniej jest pobierać oprogramowanie z witryny twórcy niż ze strony innych sprzedawców.

Usunięte pliki są trudne do odzyskania, ponieważ ich tabele alokacji plików uległy zmianie. Oprogramowanie do odzyskiwania danych skanuje dysk twardy w celu znalezienia tych plików i ich odzyskania. Pliki fizycznie uszkodzone lub brakujące mogą być nadal możliwe do odzyskania, a oprogramowanie wykorzysta nienaruszone informacje w celu ich zrekonstruowania. Po ich odnalezieniu można je zapisać. Tego typu oprogramowanie jest doskonałym wyborem do odzyskiwania danych po ich niezamierzonym usunięciu. Może ono nawet pracować na zaszyfrowanych plikach.

Istnieje kilka rodzajów oprogramowania do odzyskiwania danych, a każdy z nich ma swoje unikalne cechy. EaseUS Data Recovery Wizard oferuje łatwy w użyciu interfejs kreatora, który prowadzi użytkownika przez proces skanowania dysku lub odzyskiwania plików. Umożliwia nawet wstrzymanie procesu odzyskiwania do późniejszego czasu. Co więcej, EaseUS Data Recovery Wizard oferuje pomoc techniczną jeden na jeden i obsługuje 10 systemów plików i ponad tysiąc typów plików.

Firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych

Firma zajmująca się odzyskiwaniem danych może pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów związanych z komputerem, takich jak uszkodzone urządzenia pamięci masowej, utracone pliki i awarie logiczne. Problemy te mogą być poważne, ponieważ wrażliwe informacje przechowywane na urządzeniach pamięci masowej nigdy nie są całkowicie bezpieczne. Ponieważ części mechaniczne i niewłaściwa obsługa mogą spowodować utratę danych, ważne jest, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe danych. Najlepsze firmy mogą pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów związanych z utratą danych, od informacji osobistych po dane zawodowe.

Pomimo swojej nazwy, DriveSavers jest wiodącą firmą w dziedzinie odzyskiwania danych, z 34-letnim doświadczeniem. Jej opatentowane narzędzia i doświadczony zespół certyfikowanych inżynierów są w stanie odzyskać niezastąpione dane z praktycznie każdego rodzaju urządzenia pamięci masowej, w tym z dysków twardych i laptopów. Mogą oni odzyskiwać dane z każdego rodzaju uszkodzeń, od powodzi po awarie mechaniczne, w tym z powodu złośliwego oprogramowania. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych mogą nawet połączyć się z urządzeniem zdalnie. Pozwala to zaoszczędzić koszty związane z wynajęciem drogiej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych i zapewnia możliwie najkrótszy czas przestoju systemu.

Niektóre firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych mogą wysłać urządzenia do placówki w celu ich odzyskania, ale inne wymagają dostarczenia nośnika. Niektóre oferują nawet odzyskiwanie na miejscu, w którym technik przyjeżdża do klienta i odzyskuje dane. Odzyskiwanie danych na miejscu jest rozwiązaniem w przypadku niektórych dużych urządzeń, których nie można przesłać. Niektóre nośniki są zbyt duże, aby je wysłać, a wrażliwe dane nie mogą zostać przeniesione. Warto więc wziąć to pod uwagę, wybierając firmę zajmującą się odzyskiwaniem danych.

Duże firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych: Firmy te mają wiele lokalizacji na całym świecie i zatrudniają setki osób. Dysponują dużym doświadczeniem i mają dobre kontakty z producentami dysków twardych. Są one jednak drogie, a czas odzyskiwania danych może trwać tygodnie lub miesiące. Czas realizacji zależy od rodzaju danych, które trzeba odzyskać, i stopnia ich uszkodzenia. W wielu przypadkach proces odzyskiwania danych trwa zaledwie kilka dni, a w niektórych nawet tydzień.

Koszt odzyskiwania danych

Jeśli Twoja firma utraciła ważne dane w wyniku awarii dysku twardego, być może zastanawiasz się, jak je odzyskać. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy określaniu kosztów odzyskiwania danych. Po pierwsze, wysokość opłaty zależy od rodzaju nośnika i systemu plików. Niektórzy specjaliści pobierają również opłatę za dojazd. Opłata ta pokrywa koszty związane z transportem do i z miejsca, w którym znajduje się klient.

Ceny odzyskiwania danych różnią się w zależności od tego, jak wiele danych zostało utraconych. Na szczęście większość profesjonalnych firm oferuje bezpłatną wycenę w celu określenia, czy są w stanie odzyskać dane. Oprócz określenia kosztu, wiele firm bierze pod uwagę również rodzaj technika, który będzie wykonywał pracę. Średnia cena odzyskiwania danych wynosi od 100 do 300 USD za godzinę. Cena może jednak wzrosnąć, jeśli wystąpią dodatkowe koszty, takie jak oddanie dysku twardego osobie trzeciej lub usługi pospieszne.

Szukając firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych, należy pamiętać, że ceny nie zawsze odzwierciedlają czas potrzebny na odzyskanie danych. Zazwyczaj droższe firmy pobierają wyższe opłaty niż najtańsze i najskuteczniejsze usługi odzyskiwania danych. Dzieje się tak dlatego, że pobierają one opłatę z góry i zarabiają na odzyskiwaniu danych. Cena odzyskiwania danych zależy od rodzaju problemu z dyskiem twardym, jego rozmiaru i stopnia skomplikowania procesu. W małych przypadkach może to być od 500 do 2 000 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej skomplikowany jest przypadek, tym droższy jest koszt usługi. Najdroższe usługi odzyskiwania danych będą pobierać wyższe opłaty ze względu na złożoność dysku twardego. Awarie fizyczne dysków twardych mogą wymagać zamówienia części. Często koszt tych części jest uzależniony od kosztu tych części. Może to z łatwością zwiększyć dwu- lub trzykrotnie koszt standardowego zlecenia. Przy wyborze firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych należy wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych czynników.

Odzyskiwanie plików z uszkodzonego dysku twardego

Pierwszym krokiem do odzyskania plików z uszkodzonego dysku twardego jest odłączenie go od komputera i utworzenie kopii zapasowej danych. Jest to przydatne w celu wykluczenia innych problemów, takich jak awaria oprogramowania lub sprzętu. Ułatwieniem może być użycie uniwersalnego adaptera dysku. Można również zainstalować program przeznaczony do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków, taki jak Recuva. Nie będzie on jednak działał, jeśli dysk twardy jest całkowicie martwy. Jeżeli nie można znaleźć działającego dysku, należy najpierw utworzyć kopię zapasową najważniejszych plików.

Po utworzeniu kopii zapasowej należy przeskanować dysk w celu odzyskania utraconych plików i folderów. Po wykonaniu tych czynności odzyskane pliki można wyświetlić w folderze wyjściowym. Po znalezieniu plików, których potrzebujesz, po prostu kliknij przycisk „Zapisz”, aby zapisać je na innym dysku. Następnie można kontynuować odzyskiwanie kolejnych plików później. Ta metoda działa zarówno w przypadku zewnętrznych, jak i wewnętrznych dysków twardych.

Inną możliwością odzyskania danych z uszkodzonego dysku twardego jest skorzystanie z usługi odzyskiwania danych. Skorzystanie z usługi odzyskiwania danych pozwoli na odzyskanie ważnych danych. Chociaż nie da się uniknąć awarii dysków twardych, można się przed tym zabezpieczyć, wykonując regularne kopie zapasowe komputera. Po odzyskaniu danych trzeba będzie zmienić nazwy plików, aby odpowiadały ich oryginalnym nazwom. Na szczęście dostępne są opcje, które ułatwiają to zadanie.

Jeśli dysk twardy jest uszkodzony fizycznie, najprawdopodobniej doszło do oderwania głowic dysku twardego. W zależności od okoliczności zespół głowic może ulec awarii. Jeśli nie zadziała, dysk nie będzie mógł się obracać. W takim przypadku należy bezwzględnie rozebrać dysk w pomieszczeniu czystym, w którym można zamontować wymienny zespół głowic. Jeśli dysk jest w takim stanie, najlepiej pozostawić go wyłączonego do czasu konsultacji z profesjonalną firmą zajmującą się odzyskiwaniem danych. Włączenie dysku w takim stanie może spowodować dalsze uszkodzenie dysku.

Odzyskiwanie plików z dysku półprzewodnikowego

Odzyskiwanie plików z dysku półprzewodnikowego to niełatwe zadanie. Większość takich dysków nie ma części mechanicznych, ale są w nich elementy elektroniczne. Elementy te, takie jak kondensatory, mogą pęcznieć po przerwie w dostawie prądu lub podczas nagłego skoku napięcia. W rezultacie kontroler dysku może być zdezorientowany, a nawet działać nieprawidłowo. Aby temu zapobiec, należy podjąć natychmiastowe działania w celu ochrony cennych danych.

Przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania należy odłączyć dysk SSD i podłączyć go do innego komputera. Następnie wyłącz urządzenie. Można również skorzystać z bezpłatnego narzędzia do odzyskiwania o nazwie PhotoRec, które obsługuje wiele typów plików i systemów operacyjnych. Mimo że PhotoRec nie odzyskuje nazw plików, jest tańszą alternatywą niż wynajęcie firmy świadczącej usługi odzyskiwania danych. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z profesjonalnej usługi odzyskiwania danych, będzie to kosztować kilkaset dolarów.

Opcje odzyskiwania danych na dyskach klasy konsumenckiej są ograniczone i zależą od typu dysku SSD i awarii. Wiele dysków półprzewodnikowych ma funkcję TRIM, która agresywnie usuwa nieużywane bloki danych. Na szczęście programy do odzyskiwania danych mogą rozwiązać ten problem. Niektóre z bardziej znanych programów to Wondershare Data Recovery i Pandora Recovery. Programy te mogą być używane zarówno na platformach Windows, jak i Mac, i mogą uratować pliki z usuniętych lub sformatowanych dysków.

Chociaż odzyskiwanie plików z dysku SSD może być trudne, jest możliwe. Należy upewnić się, że używane jest polecenie TRIM, które informuje dysk SSD, które bloki nie są już używane. TRIM może wymazać dane z dysku i zwiększyć szybkość kolejnych operacji zapisu. W ten sposób można uzyskać dostęp do utraconych plików. Jeśli nie masz pewności, czy oprogramowanie do odzyskiwania danych jest w stanie odzyskać utracone dane, użyj polecenia TRIM, aby zresetować stan wewnętrzny dysku.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Related Post