Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w obrotne posunięcie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w obrotne posunięcie. post thumbnail image

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Wybór narzędzia do usuwania adware dla odzyskiwania macierzy RAID StarWind

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 obsługa.

Przywracanie danych RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jeśli jesteś użytkownikiem urządzeń RAID i systemów pamięci masowej, powinieneś wiedzieć, że jeśli urządzenia RAID przestaną działać z jakiegoś nieznanego powodu, jest tylko jedna dobra rzecz do zrobienia: podjąć wysiłek w celu znalezienia wykwalifikowanego i zdolnego technika komputerowego lub innego specjalisty IT do przeprowadzenia odzyskiwania macierzy RAID. W tym artykule omówimy najczęstsze sposoby, dzięki którym można odzyskać dane za pomocą oprogramowania. Dla celów tego artykułu, mamy sklasyfikowane główne metody na dwa: Metody tylko dla systemu Windows i Metody tylko dla systemu Linux.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 serwis.

Dwa najbardziej popularne kawałki aplikacji, które mogą pomóc w odzyskiwaniu danych z awarii RAID są Stellaris Disk Warlock i MoNaRipper. Te dwa kawałki aplikacji są w stanie skompresować dane z macierzy RAID przy użyciu ich specjalistycznych i unikalny algorytm, który został celowo wykonane wyłącznie w celu wykonywania odzyskiwania macierzy RAID. Stellaris Disk Warlock jest oparty na systemie Mac OS X i jest dostępny do pobrania za darmo. Oprogramowanie może działać bezbłędnie z każdą wersją serwera Mac OS X. Udało mu się również zabezpieczyć tysiące plików i folderów z całego świata.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 jako kierunek firm po awarii.

MoNaRipper oparty na systemie Linux jest również szeroko stosowany w dziedzinie informatyki śledczej i innych powiązanych badań. Jest to bardzo potężny i elastyczny kawałek oprogramowania, które może odzyskać dane z różnych formatów plików, takich jak WPD, PDF, Raw, TIFF, BMP, GIF, PNG i innych plików graficznych. Ponadto, może również pracować bezbłędnie z każdym systemem operacyjnym Linux. W rzeczywistości, niektóre z najlepszych profesjonalnych specjalistów RAID zostały przy użyciu MoNaRipper w procesie wykonywania danych z raid odzyskiwania.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 zalety i wady całego serwisu.

Najbardziej znanym algorytmem wykorzystywanym przez MoNaRipper jest „Atak Danych Z”. Algorytm ten został opracowany przez Vitaly’ego Perlmana, który jest znanym ekspertem w dziedzinie odzyskiwania danych z macierzy RAID. Algorytm ten oparty jest na technikach matematycznych, które pierwotnie zostały stworzone w celu rozwiązania algorytmu Equation Group. Przełom w dziedzinie Raid Command Recovery zaowocował odkryciem nowej techniki, która może być zastosowana do odzyskiwania danych z uszkodzonej macierzy dyskowej. W rezultacie, ta nowa technika została udostępniona do wykorzystania w programie MoNaRipper i innych podobnych programach.

Atak Danych Z jest algorytmem, który wykorzystuje mało znany fakt dotyczący macierzy RAID. Stwierdza on, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem awarii jest sytuacja, w której wszystkie dyski mają ten sam rozmiar. Chociaż może to być wykorzystane do odzyskiwania danych w przypadku awarii macierzy, najważniejszym faktem jest to, że jest to bardzo mało prawdopodobna sytuacja. W rzeczywistości dochodzi do kolizji głowic dysków, co powoduje spowolnienie zapisu lub nawet awarię systemu. Menedżerowi macierzy RAID pozostaje próba odtworzenia danych znajdujących się na tych dyskach twardych, przy jednoczesnej próbie zabezpieczenia przed zapisem na niewłaściwy dysk.

W tym celu program zarządzający macierzą RAID przeprowadza kontrolę za pomocą firmware’u, aby zidentyfikować ewentualne kolizje. W przypadku jej wykrycia, najlepszym rozwiązaniem jest naprawa zapisów i zapisanie zmodyfikowanych danych na urządzeniach secondaryraid. Jednak w tym konkretnym przypadku urządzenia secondaryraid będą miały inną strukturę plików niż w przypadku, gdy macierz RAID jest sprawna. Oznacza to, że dane przechowywane na urządzeniach secondaryraid nie będą już bezpieczne. To właśnie sprawia, że Atak Danych Z jest niezbędny do ochrony plików na macierzach Raid opartych na plikach.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 instytucja właściwa zlecenia.

Oprócz Danych Z Raid istnieje inne oprogramowanie, które jest powszechnie określane jako Mo Na lub StarWind – które jest dość często używane w urządzeniach SAN firmy StarWind opartych na systemie Linux. Kluczowa różnica między Mo Na a StarWind polega na tym, że podczas gdy StarWind faktycznie wykonuje odzyskiwanie danych z raidu (raid nigdy nie wystąpi bez StarWind), Mo Na wykonuje operacje Raid Managera, jak również inne funkcje, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia StarWind. Jak już wspomnieliśmy, Mo Na nie tylko odzyska dane z uszkodzonego dysku raid, ale także normalne działanie systemu operacyjnego StarWind.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Danych Z Raid 0,1 nie będzie współpracował z Mo Na. Będzie jednak działał w połączeniu z programem StarWind. Wsparcie StarWinda dla Mo Na Oprogramowania jest dość szerokie. Może, na przykład, być używany do aktywacji / aktywacji trybów operacyjnych opartych na urządzeniach, które są obsługiwane przez Mo Na. W rzeczywistości, jeśli już skonfigurowano urządzenie Mo Na ze sterownikami StarWind i trybami pracy, które są wymagane dla RAID 0,1, to można również użyć StarWind Manager do ustawienia różnych niezbędnych trybów pracy, które są wymagane przez sprzęt Mo Na.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.