Ogrodzenia plastikowe dlaczego by stosować.

Ogrodzenia plastikowe dlaczego by stosować. post thumbnail image

ogrodzenia plastikowe Które ogrodzenie plastikowe jest dla Ciebie odpowiednie?

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego nie blaknie, nie kredowieje, nie pęka ani nie odbarwia się przez dwadzieścia lat. Materiał ten nie topi się ani nie pęka nawet w trudnych warunkach pogodowych. I będzie służyć dłużej, niż większość ludzi mieszka w swoich domach. To jedna z rzeczy, których wszyscy pragniemy! Ale skąd mamy wiedzieć, które ogrodzenie plastikowe jest dla nas odpowiednie? Czytaj dalej, aby poznać zalety i wady każdego z nich. I pamiętaj, że istnieje więcej niż kilka alternatywnych rozwiązań. Oto kilka najlepszych z nich.

PCV

Chociaż można kupić ogrodzenia aluminiowe lub drewniane, ogrodzenia z PCV są bardziej trwałe i przyjazne dla środowiska. PCV jest nie tylko bardzo wytrzymałe, ale nie wymaga malowania ani uszczelniania. W przeciwieństwie do drewna, imituje różne style ogrodzeń drewnianych, w tym ogrodzenia prywatne, pikietowe i łańcuchowe. Ogrodzenia z PCV są również lekkie i mogą być łatwo montowane przez właścicieli domów. Pomimo niewielkiej wagi, ogrodzenia z PCV zapewniają doskonałą prywatność i nie rozszerzają się ani nie kurczą.

Oprócz trwałości i łatwości konserwacji, ogrodzenia z PCV nie wymagają malowania ani szlifowania, w przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych lub metalowych. Można wybrać kolor i fakturę ogrodzenia, a także dowolny wzór. Ogrodzenia z PCV są również tańsze niż drewniane i wymagają minimalnej konserwacji. Chociaż ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są mniej eleganckie niż drewniane, to jednak ich trwałość jest bardzo długa. Nie wymagają malowania ani bejcowania, co jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli domów, którzy chcą mieć ogrodzenie, które nie będzie się spieszyć ze sprzedażą domu.

Chociaż winyl jest ogólnym określeniem tworzywa sztucznego, ma on szersze znaczenie w chemii. Ogrodzenia z PCW składają się na ogół z PCW, ale inne mogą zawierać winyl lub polichlorek winylidenu. Ogrodzenia z PCW kosztują od 15 do 40 USD za metr bieżący i wymagają minimalnego nakładu pracy i konserwacji. W przypadku standardowego ogrodzenia o wymiarach 2 stopy na 3 stopy większość właścicieli domów wydaje na materiały i robociznę od 2848 do 5696 USD.

Wadą ogrodzeń z winylu jest to, że nie są one tak trwałe jak drewno. Może pękać, wypaczać się lub żółknąć z wiekiem. Ponadto ogrodzenia z winylu nie są odporne na ekstremalne warunki pogodowe. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym wieją silne wiatry, ogrodzenie z PCW nie jest dobrym wyborem. Ogrodzenie winylowe z PCW jest również niezwykle łatwe w montażu i konserwacji. Jest niedrogie i nie wymaga malowania, w przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych. Można je nawet dostosować, aby wyglądało jak drewniane lub białe ogrodzenia winylowe.

Winyl

Instalacja ogrodzenia winylowego jest wystarczająco łatwa dla amatorów. Można kupić wstępnie przycięte panele w kilku klasycznych kolorach, które nie wymagają malowania. Do ogrodzenia można nawet dobrać ozdobne nakładki na słupki. Większość słupków ma wycięcia do zamocowania szyn, co ułatwia samodzielną instalację ogrodzenia. Dostępne są różne style i rodzaje, a wielu producentów oferuje nawet imitację słojów drewna. Jeśli nie czujesz się komfortowo, pracując z narzędziami, zawsze możesz zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie.

Chociaż winylu nie można malować ani bejcować, warto go rozważyć, jeśli ma się oko do piękna. Ten wytrzymały materiał jest odporny na działanie szkodników, takich jak mrówki i termity. Owady te nie są w stanie przegryźć, zadrapać ani przebić się przez materiał, co oznacza, że ogrodzeniem będzie można cieszyć się przez wiele lat. Ogrodzenia winylowe są również łatwiejsze do czyszczenia. Jeśli chcesz nadać swojemu ogrodzeniu świeży wygląd, rozważ możliwość wyboru nowego koloru.

Większość ogrodzeń winylowych jest objęta dożywotnią gwarancją. Dożywotnia gwarancja daje Państwu pewność, że Państwa inwestycja jest chroniona na wypadek, gdyby coś się z nią stało. Chociaż okres gwarancji jest różny, można mieć pewność, że wysokiej jakości ogrodzenie winylowe będzie służyć przez dziesięciolecia. Należy pamiętać, aby do mycia ogrodzenia z winylu używać myjki elektrycznej. Można je także regularnie czyścić za pomocą węża. Należy tylko pamiętać o przestrzeganiu wszystkich instrukcji producenta dotyczących czyszczenia ogrodzenia z winylu.

Polichlorek winylu (PCW) to podstawowy materiał wykorzystywany do produkcji ogrodzeń winylowych. PCV, czyli polichlorek winylu, to syntetyczne tworzywo sztuczne, które można poddać recyklingowi mechanicznemu lub stopić w celu wytworzenia innych produktów z winylu. Gdy winyl ulega rozkładowi, jego składniki – chlor i węgiel – mogą zostać ponownie wykorzystane. Jest to dobra wiadomość dla środowiska. Możesz mieć pewność, że Twoje ogrodzenie jest przyjazne dla środowiska. Jeśli zależy Ci na ochronie środowiska, ogrodzenia winylowe to właściwy wybór dla Ciebie.

Tkanina siatkowa

Jeśli szukasz taniego, lekkiego sposobu na zwiększenie bezpieczeństwa ogrodzenia z tworzywa sztucznego, spróbuj użyć siatki diamentowej zamiast zwykłego drutu. Dostępnych jest wiele opcji, w tym Sentry LW i Sentry Secura HD. Oba są dostępne w kolorach zielonym, pomarańczowym i czarnym. Te ogrodzenia można zainstalować w celu ochrony dzieci i zwierząt domowych lub po prostu jako tło placu budowy. Diamentowa siatka może być również skonfigurowana w różnych odcieniach, aby zapobiec rozdarciu.

Siatka druciana jest również idealna do rabat kwiatowych i podniesionych grządek ogrodowych. Zapewnia ona drenaż, a jednocześnie chroni przed małymi zwierzętami i szkodnikami. Tkanina ta jest szczególnie przydatna w przypadku ziół i warzyw, może także chronić kwiaty przed drapieżnikami. Jeśli chcesz zbudować dużą zagrodę, możesz użyć ocynkowanej tkaniny okuciowej 1/2″. Dodanie tego materiału do ogrodzenia może pomóc w odstraszaniu szopów i oposów.

Wytrzymałe plastikowe siatki ogrodzeniowe są wykonane z trwałego materiału i są również stosowane do tymczasowych ogrodzeń plastikowych. Aby zapewnić dodatkową ochronę, można dodać do ogrodzenia siatkę plastikową BOP. Jest ona mocniejsza od innych siatek plastikowych i często bardziej wytrzymała. Dostępne są również plastikowe siatki ogrodzeniowe dla jeleni, które mogą stanowić również barierę wizualną. Jako bariery wizualnej można także użyć lekkiej plastikowej siatki ogrodzeniowej.

Panel Ecowood

Panel ogrodzeniowy ECOWOOD to połączenie łatwości konserwacji, trwałości i łatwości montażu. Jego rama jest wykonana z przetworzonego plastiku i włókien drzewnych. Włókna drzewne z wiekiem szarzeją, nadając ogrodzeniu naturalny wygląd. Panele są praktycznie bezobsługowe i można je dopasować do wymiarów ogrodu. Montaż paneli ogrodzeniowych Ecowood można zlecić wykonawcy ogrodowemu. Dzięki temu, że są łatwe w utrzymaniu, stanowią doskonały wybór dla osób, które chcą zamontować ogrodzenie przy minimalnym wysiłku.

Neular

Ogrodzenia plastikowe Neular są wykonane z przetworzonej tarcicy plastikowej. Ten rodzaj ogrodzenia jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także odporny na owady. Owady z trudem przebijają się przez drewniane ogrodzenia, więc właściciele firm często muszą je malować, aby chronić swoją markę. Zamiast się z tym męczyć, właściciele firm mogą zdecydować się na zastąpienie ich ogrodzeniem z tworzywa sztucznego Neular. A ponieważ materiał ten w 100% nadaje się do recyklingu, można go poddać ponownemu przetworzeniu.

Ponieważ tarcica z tworzywa sztucznego pochodząca z recyklingu nie przypomina drewna, jest przyjazna dla środowiska. Ogrodzenia z tworzywa sztucznego Neular nie przyciągają szkodników i są odporne na działanie promieni słonecznych. Ogrodzenie jest trwałe i objęte 50-letnią gwarancją. Kolejną zaletą ogrodzenia z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu jest to, że nie wchłania ono wilgoci, co pomaga zapobiegać budowaniu domów przez owady w drewnianym ogrodzeniu. Kolejną zaletą jest to, że ten typ ogrodzenia jest również przyjazny dla środowiska, ponieważ nie wymaga konserwacji.

Related Post